I skolan
Jag är i skolan någon timme tidigare än jag ska träffa min grupp för att läsa igenom två uppsatser vi ska opponera på. Sån är jag, duktig osv.
Jag måste tipsa om appen Adobe Reader, jag har den på min Ipad och vet inte hur jag skulle överleva utan. Perfekt till långa PDF-dokument då man kan rita, kommentera och använda överstrykningspenna.
Jag sitter i ett grupprum och typ fem personer gick förbi när jag tog denna selfie. Men jag bjuder på det.
Make the seconds count
| #
Tycker också om det programmet! Det enda som fattas är en ordentlig suddfunktion till ’fri hand’ läget. Gillar inte riktigt att man måste radera det mesta man har skrivit på en gång för att kunna rätta till något litet fel.
Svara
Ellie
| #
Prova även iAnnotate PDF, den är jätte bra om man vill lägga till kommentarer, skriva för fri hand och liknande i en PDF fil.
Samt Mental Case om du är en sån som gillar att jobba med flashcards för att lära dig till tenterna 🙂
Ha en fin dag Egoina!
Svara
ida
| #
Hoppas du har en bra dag 😀 hihi!
Svara
Robert
| #
Duktigt gjort! 😉
Svara
Olivia
| #
Egoina, befann du dig på knutpunkten idag vid 5 tiden typ? Om inte så har du en tvilling!!!
Svara
egoina
| #
Haha! Det var jag 🙂
Svara
Olivia
| #
Åh, trodde du hade slutat förfölja mig (https://egoinas.se/?p=6581#comments), haha!;)
Svara
egoina
| #
HAHA, men vafan. Hälsa nästa gång 😉
Svara
Olivia
| #
Haha ja, promise! 🙂
Emma
| #
Vart har du köpt tangentbordet till din iPad? Letar nämligen efter ett till min 🙂
Svara
egoina
| #
På elgiganten tror jag. Det är från Logitech 🙂
Svara