Scandal
Jag började följa en ny serie igår. Inte för att jag egentligen behöver fler serier att följa, men jag är nästan tvungen att se denna. Det handlar om mitt blivande jobb (alltså det jag pluggar till). Huvudpersonen arbetar nämligen som kommunikatör! Nu tror jag inte att jag kommer att få uppdrag från presidenten efter min examen, men ändå.
Hoppas nu att denna serie blir skitpopulär så att kommunikation/informatörs-arbeten får samma sociala ställning som läkare eller advokat.
sessan
| #
Älskade denna show hela season 1! MEN nu när 2an börjar gillade jag inte första avsnittet så mycket! 🙁 Kolla in min blogg om att bygga självförtroende och ett bättre liv. Nytt inlägg idag om träning/målsättning! http://timetogetbetter.spotlife.se
Svara
märta
| #
GUD DET VAR SÅ BRA
Svara
Malin
| #
Jag läser också till kommunikatör! Såg reklamen för tv-serien och tänkte ”äh, yet another serie” typ.. Men nu när jag fick reda på att hon är kommunikatör så känns det fan som att jag missat nåt!
Svara
tova
| #
DU ÄR BÄST! (lite random till detta inlägg möjligen men hihi)
Verkligen inspirerande, härlig och rolig. Ska du inte komma upp till Umeå och ha bloggträff så man få träffa dig?:D vore superkul!
Ha det bra
Svara
Lisa
| #
Hej, har också följt serien en season och måste bara påpeka att den är jättebra!!
Svara
Elvira
| #
… eller som psykolog ^^ spännade utbildning verkar det som!!
Svara
Victoria
| #
Alltså Egoina du är ju också från Skåne så jag måste fråga. Heter det EN kexchoklad eller ETT kexchoklad?? Jag och mina norrlänningar har långa diskussioner här… Dagens ilands problem
Svara
egoina
| #
Ett!!! 😉
Svara
Svorskan
| #
God morgon, jenta mi! 😀
Svara