Så gick det med det
Näää. Jag orkade inte gå ut. Istället bestämde jag mig för att leka stjärnkock och tog allt jag hittade i kylskåpet och frysen och slängde ihop till en måltid. Ni vet så som de gör i Mix Megapol. Man får smsa in ingredienser och så berättar en kock vad man kan göra för måltid.
Jag hittade:
En bit fisk.
En morot.
En potatis.
En lök.
Sweetchilisås.
Citronsaft.
Resultatet: Citronsmakande (bränd) fisk med kokta morötter, potatis och lök med lite sweetchilisås på.
Var det gott då? Nej. Inte speciellt.
Titta här vad stjärnkocken rörde ihop.
Stockholm Syndromet
| #
Jag kan inte direkt säga att jag är avundsjuk på den måltiden.
Svara
LADY VICTORIA
| #
tror tyvärr att jag inte skulle besöka resturang Egoina… ;D
SVERIGIES ENDA PARIS HILTON: http://www.ladyvictoria.blogg.se
Svara
linn
| #
Det där kan du ju inte (som norsk dessutom) kalla för fisk?!
Svara
Paulina
| #
meeen, det ska vara smält smör på!! 😀
Svara
Magdalena
| #
Ibland, i hemlighet, kallar jag dig för Äggoina (alt. stavning: Eggoina). Då känner jag mig lite rebellisk och småelak.
Jag hoppas att du inte tar illa upp, utan att detta kanske kan göra dig lite gladare en tisdag som denna.
Svara
Rödräv
| #
Såg verkligen atelt ut..
Svara
Isabella ♥
| #
Såg inte så jättegott ut nej xd
Svara
sakermanser
| #
snyggt 😉
Svara
gayalexandro.blogg.se
| #
blää, gayalexandro.blogg.se is a real chef. nää, i have a personal cook 😉 mhm
Svara
Sara
| #
kan ju informera dig det där är långt ifrån fisk du äter, det är typ 80% panering och 20% malt fiskrens hah d:
Svara
agnesheed
| #
Älskar din blogg Egoina!
läs gärna min ugglo.devote.se
Svara
agnesheed
| #
Älskar din blogg Egoina!
läs gärna min ugglo.devote.se
Svara
Emma
| #
uhhhhh:/ hehe
Svara
chavita
| #
Jag åt kokta (hårda) potatisar och brända köttbullar, plus en som blev kokt av okänd anledning tillsammans med potatisarna. Inte heller glitter och glamour vill jag lova!
Svara
laurae
| #
När jag är ensam så brukar jag glömma bort att äta. xD
Svara
siri_s
| #
muuuums ;))))
Svara
Sophie
| #
uppfyller ändå tallriksmodellkraven, jag fick bandspagetti med tacosås, men vad är väll en bal på slotten 😉
Svara
aiie
| #
vad alla är kräsna :p jag hade fan käkat det 😀
Svara
Hannah
| #
Testa ugnsrosta rotfrukterna och löken nästa gång. Som klyftpotatis alltså. Svingott 🙂
Svara
annieryden
| #
nice! 😉
Svara
idasv
| #
Hej! Jag håller på att skriva en essä om SD och hur de blivit så framgångsrika och till sist tog sig in i riksdagen, så skulle du vilja gå till detta inlägget http://idasv.devote.se/blogs/7128205/101215—sd.htm och svara på de frågor jag ställt?! 🙂
Skulle uppskattas, men tack på förhand och ha en superbra dag! Kram
Svara