Bild på mig som liten
I min senaste radioshow hade jag en lista på fem saker som är misslyckat att klä ut sig till på Halloween. Jag drar det lite fort:
1) Att vara döv.
2) Att vara en mumie.
3) Att vara blind.
4) Ett paket.
5) Lasermannen. (Åtminstone om man bor i Malmö).
Angående nummer fyra har mamma lagt upp en bild på mig när hon klädde ut mig till ett paket när jag var liten. Herregud. Det var världens sämsta outfit, någonsin. Jag kunde inte sitta på hela kvällen, jag kunde knappt dansa eller röra på mig överhuvudtaget.
Barnmisshandel om något.
Ser ni att paketet matchar bloggen? Det var som att jag visste redan då. Mini-Egoina!
0
storbloggaren
| #
Haha så fiiin! 🙂
Svara
rebock
| #
CUTE MINI! 🙂
Svara
yummiii
| #
Guuud va söt !
Svara
sara :)
| #
Du som är ”högt uppsatt” inom devote, hur flyttar man sin blogg från blogg.se till devote?
Svara
Hannah
| #
haha söt! 🙂
Svara
Emelie
| #
hahaha så jääävla söt!
Svara
donika berisha
| #
haha så jävla klockren!
Svara
Matilda
| #
haha så söööt 😀
Svara
tobys
| #
Hahahaha du ser livrädd ut! ;D
Svara
ellie
| #
Haha gulligt
Svara
Anonym
| #
Jag var faktiskt lasermannen förra helgen 🙂 Var väldigt uppskattat!
Svara
E M E L I E
| #
HAHAHA ;D
Svara
linn
| #
Du är så skrämmande lik mig och min lillebror när vi var små (vi var idendiska trots olika kön och 3 års skillnad)!
Svara
L
| #
är jag trög? jag fattar inte det med lasermannen i malmö. ;p explain?
Svara
Vivi
| #
Ha ha sööööt!
Sjöjungfru är också grymt opraktisk, vet du hur svårt det är att mingla med en tajt fena på nederdelen 😛
Svara
Lilou
| #
Hahah vad sött!
Svara
johanna
| #
hahaha, gulligt!
Svara
bella
| #
HAHAHAHAHAHA FYFAN VAD GULLIG!!!
Svara
peone
| #
hahahah, satan vilken jobbig kostym! 😀
Svara
viixxye
| #
Ingen slår min kostym från USA när jag var 11 år, Jag var en POPCORNBURK! min syster var en saltapinne och min bror var en söt liten julgran! Måste få tag i bilder sens dess. Men din kostym var med gullig! haha
Svara
hanna
| #
typiskt, bara för att du sa att du skulle dra det lite fort så skyndade jag mig att läsa igenom allt innan jag kom på mig själv..
Svara
Frida
| #
Hahahaha! Kan vara den bästa utklädnaden jag sett i hela mitt liv! Grymt Egoina!
Svara
mommyneurotic
| #
Åh herregud, åh herregud, ÅH HERREGUD! Din mamma måste ju vara bäst i världen! Vilken fantastisk utklädnad! LÄTT att min unge ska spökas ut till ett paket när hon/han är tillräckligt gammal!
Wohohooo!
Svara
lisa
| #
Hahaha, jag måste bara meddela att det gick hur bra som helst att gå på toa som mumie (gjorde säkert det 5 ggr under kvällen). Själva grejen är att man ju inte kan linda in sig helt, utan dela på och sätta fast bandaget i tröjan med en säkerhetsnål och en annan i legginsen. Dock vet jag inte om mumie var ett passande namn på mitt utklädnandsförsök, då jag nog faktiskt mer liknade någon knubbig deltagare i biggestloser med trasor runt. Men fyfan, kul var det! Hahah..
Svara
Susanna Håkansson
| #
Hahaha, skönaste bilden på länge!
Svara