Söndagsshopping
Inlägget innehåller adlinks.
Love Society Sweater // Thigh boot // Knit top
Denver Bootie // Fake Fur Collar // Wool Poncho
Nelly har lite höstrabatt vilket passar mig ganska bra eftersom jag mest har legat inne och fönstershoppat hela helgen. Ovan ser ni mina favoriter.
Hoppas något av det är bra för på sistone har jag verkligen returnerat ALLT jag har beställt. Sånt antiklimax. Är typ rädd att jag ska bli portad från olika webbshoppar snart………haha. Nelly är är dock bland de bättre eftersom de ofta har många bilder och även en liten catwalkvideo.
Men en läxa jag lärt mig är att om plagget ser ut att vara dålig kvalité/ konstig passform/ smal i midjan etc. så ÄR det så. De försöker ju vara så snälla mot plagget som möjligt när de tar bilder. Det är nästan lite tvärtom till hur vi jobbar på mitt jobb faktiskt. Där försöker vi istället vara väldigt ärliga med bilder och beskrivningar. Det kanske gör att man säljer sämre, men i längden har man nog gladare kunder.
0
Mariam
| #
Har returnerat de tre senaste gångerna jag handlat på Nellys rea, så konstigt! Beställt kanske 5-10 plagg per gång och ALLT har suttit som skit. Vågar inte beställa mer på deras rea, haha!
Svara
Egoina
| #
Nej vad dåligt! Men det är samma här (fast mest Boozt på sistone). Varför fortsätter man beställa? Haha! Tur det är enkelt att returnera 😉
Svara
Malin
| #
Länken ”höstrabatt” funkar inte. Tänkte in och kika så vill ju sponsra dis samtidigt haha!
Svara
Egoina
| #
Konstigt! Det funkar för mig. Funkar inte någon annan länk heller? Gulligt, men annars får du väl surfa in själv då tyvärr 😉 haha!
Svara
Malin
| #
Ingen funkar för mig, kommer bara till en blank sida. Kanske bara är hos mig det är knas!
Svara
Ida
| #
Ingen länk funkar för mig
Svara
Sara
| #
Jag måste bara säga att Bluebox är riktigt bra butik. Snabb leverans. Bra förpackat och aldrig några problem med någonting. Ni är riktiga proffs! Önskar alla webshoppar var så
Svara
Egoina
| #
Ska hälsa min kollegor! Kan tyvärr inte alls ta åt mig av någon credit där 🙂
Svara
Sandra
| #
Kan inte klädkedjor börja ta sitt ansvar och ta bilder som verkligen stämmer? Så man ser hur plagget är på riktigt? Förstår att de har ett vinstsyfte men åh måste allt handla om pengar? För att inte börja snacka om att modellerna bara är en kroppstyp. Nu snackar jag inte bara vikt, utan längd. Jag är själv 155 cm lång och har väldigt svårt att hitta kläder som funkar på mig. Om jag ser bilder på nätet på plagg kan jag aldrig veta hur de skulle se ut på mig för passformen blir ju en helt annan på mig än på modellen som är mycket längre. Varför kan inte det finnas modeller i min längd också plus en längre modell på samma plagg, OCH byxor för min längd? Byxor är en mardröm. Man måste bara sy upp allt man köper. Och jag som älskar utsvängda jeans kan bara glömma det, för syr jag upp ett par såna försvinner det utsvängda haha.
Förlåt. Fick ett infall såhär tidigt på morgonen av allmän ilska. Så inget mot dig. Du är bäst <3
Svara
Anna
| #
Jag döööör vad snygga de gråa bootsen är, helt i min smak! Hade lätt köpt dem om de funnits i min storlek…(vi bortser från det faktum att jag redan köpt typ 4 vinterboots i år, varför blir det alltid så? Är inte en sån person som kan köpa ett par som funkar till allt haha)
Svara
Egoina
| #
Haha, boots är också min favorit! Hösten är den årstiden då jag tycker det finns finast skor, så jag kör all in. Haha!
Svara